1. 7. 1991 byla založena firma TESTIMA.

Její historie a prezentace zde ke stažení

Tato stránka není určena veřejnosti, je pouze pro ty, kteří dostanou odkaz 

Praha 1. 7. 2021

Milá firmo Testima, milí staří i noví "kolegové"

Dnes je to přesně 30 let, kdy byla založena firma Testima. Je to velmi významný milník v historii firmy. Tři dekády se desítky lidí podíleli na jejím budování. Připomenutí 30 let na trhu je významné a není snad firma, která by nevyužila této příležitosti k reklamě. A pozvat všechny kteří na tom měli zásluhu. Chtěl jsem vám přinést alespoň dort, ale Michal si to evidentně nepřeje.

Velmi si vážím kolegů, kteří mě poprosili, abych proto raději nechodil, protože jsou ve firmě zaměstnaní a dostali by se do obtížné situace. Toto přání má logiku a plně je respektuji. Je to ale smutné, práce ve firmě nemá být stres.

Ale historii nelze vymazat, a tak jsem připravil pro zaměstnance místo návštěvy alespoň stručný průřez historie.

Zvlášť pro ty nové, případně budoucí, aby věděli, co to je TESTIMA. Ovšem ideální by bylo, kdybychom si mohli společně zavzpomínat, připomenout. Níže vstřícný dopis Michalovi, který zůstal bez reakce.

Zdeněk Porkert


Slušná prosba o organizaci výročí 30 let firmy na Michala, bez odpovědi, bez omluvy, bez reakce !

Zdenek Porkert <z.porkert@gmail.com>

ne 2. 5. 18:52 komu: Michal

Praha 2.5.2021    Michal Kubínyi, Testima

Ahoj Michale, letos to bude 30 let, co jsem s kamarády zakládal firmu Testima. Bez peněz, bez zkušeností, bez zařízení, bez referencí, bez partnerů, s neustále se měnícími zákony. A současně se dvěma malými dětmi opouštěl jistý příjem. A dovedl jí za 25 let k nejvýznamnější firmě v ČR vyrábějící RTG kabiny u nás. Bylo to mimořádně náročné a tak se nelze divit, že firmu mám stále v srdci.

Věřím, že my společně jako historický a současný ředitel oslavíme toto výročí a pozveme do firmy všechny současné i minulé zaměstnance firmy (z nichž už bohužel řada nežije) Bude to i velmi významná reklama pro firmu Testima.

Já jsem oočkovaný, většina lidí z Testimy si nákazou prošla a kdyby situace nebyla dobrá, (vypadá to zatím dobře), lze i termín posunout.

Předpokládám termín 1.7. 2021, kdy uplyne přesně 30 let. Je potřeba všem termín sdělit včas aby se mohli přizpůsobit.

Společné nevzpomenutí tohoto výročí, nebo dokonce nepozvání zakladatele, otce firmy, nereagování, si ani nedovedu přestavit. Testima je moje dítě, nese jméno, které jsem jí dal já.

Současně prosím, abys se zastavil dne 5.5. v 17.00 u mne doma, abychom urovnali vztahy, případně objasnili důvody současného stavu nekomunikace (které opravdu netuším) tak, aby to bylo ku prospěchu firmy se zachováním vzájemného respektu a úcty. Aby třicetileté výročí bylo bez napětí.

Nechci řešit druhého osobní vlastnosti, ale ředitel firmy, stejně jako její zakladatel, musí být schopni se chovat profesionálně.

Přiznám se, že jsem čekal, že budu i nadále, co firmu převedu na tebe, protože už jsem "starý", být moci součástí firmy alespoň srdcem.

Zdeněk Porkert

Vytvořte si webové stránky zdarma!